Prvo predstavljanje projekta VITA studentima Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

U cilju promoviranja projekta VITA 10. ožujka 2021. godine održano je predavanje studentima sveučilišnih i stručnih preddiplomskih i diplomskih studija Fakulteta elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Splitu. U predavanju se približilo područje djelovanja projekta, tehnologija na kojima se vrši znanstveno istraživački rad te koji su ciljevi u okviru projekta ali i dugoročne potencijalne primjene i benefiti nakon završetka istoga. Namjera predavanja je informiranje studenata o istraživačkim aktivnostima i tehnologijama te povećanje interesa za bavljenje novim, aktualnim i visokim tehnologijama.

Kao rezultat održanog predavanja, zaključno sa rujnom 2021. godine održano je više studentskih projekata iz područja projekta. Također, iz navedenih studentskih projekata proizašla su 3 završna rada i 2 diplomska rada.